• Endüstriyel Seramik Kaplama

  • Sizlerin Güveni Sayesinde, Geçmişten Bugüne...

TEKSER - Seramik Zemin Döşemelerinde Uzman Çözüm Ortağınız 1980’den beri…

Ağır Sanayi (Petrol Rafinerileri, Metal Endüstrisi, Asit Havuzları, vs) tesislerinin zor şartlarıyla şekillenen ilk on sene, TEKSER’e en zor kimyasal, sıcaklık ve fiziksel yükleri karşılayacak kaplamaları sağlamada büyük tecrübe sağlamıştır. 500 ˚C ve her türlü konsantre asitlere dirençli (antiasit), 150 ˚C dereceye ve çok yüksek kimyasal dirence sahip özel reçineler, firmanın ürün yelpazesinde yer almaktadır. Ağır sanayi şartlarında kazanılan tecrübe TEKSER’i Gıda Sanayi ve İçecek Sanayiinin talep ettiği kritik hijyen standartlarını çok uzun ömürlü olarak sağlayabilecek uzmanlığa taşımıştır. Türkiye’de Vibrasyonlu Seramik Döşeme Sistemi başta olmak üzere seramik döşemelerindeki buluş ve yenilikleriyle sektörün lider ve öncü firması konumundadır. Artan hijyen talepleri sonucunda eski işletmelerin zeminlerindeki tadilat gereksinimi yoğunluğu, TEKSER’i hızlı ve kalıcı zemin tadilatları konusunda da dünyanın sayılı firmalarından biri haline getirmiştir.

NEDEN SERAMİK?

Dayanıklılık, kolay temizlenebilirlik, antiasit özelliği ve yıllarca sorunsuz hizmet özellikle gıda endüstrisinde bir zeminden beklenen en temel özelliklerdir.

TEKSER tarafından uygulanacak zeminler üstünden on yıllar da geçse tesisiniz için doğru seçim olmayı başarmıştır.

Bir tesisin inşaatında zemin kritik rol oynar. Zemin tüm üretimin temelidir ve makineler bu zemin üstüne yerleştirilir. Makine ekipman parklarının seçiminde olduğu gibi, bu değerli yatırımları taşıyacak ve onlardan en büyük verimin alınmasını sağlayacak olan zeminlerin de itina ile seçilip, projelendirilmesi ve nihayetinde tatbik edilmesi zorunludur.

Endüstriyel zemin kaplama

TEKSER Zeminler Ağır Yükleri Taşır.

Endüstriyel üretim tesislerinde işletme dururken bile zeminde sadece birkaç cm2’de tonlarca ağırlık oluşabilir. Tesis çalışırken ise ilave olarak oluşan titreşim, trafik ve salınımlar ilave stres getirir. Doğru uygulanan seramikler bunların hiçbirinden etkilenmez. Endüstriyel alanlarda birkaç ton ağırlığındaki yükler taşınırken tekerlekli ağır yük araçları kullanılır. Kesitlerde uygulanan yüklere göre karolar üzerindeki yük dağılımı görülmektedir. Test sonuçları kesindir: Karo kalınlığı arttıkça alttaki zemini kırmak için gereken kuvvet artacaktır. Karoların yükü dağıtma kabiliyeti karo kalınlığına doğrudan bağlıdır.


Endüstriyel zemin kaplama

Karo Kalınlığı ve Mukavemet

Karo kalınlığı arttıkça, yük konisi alanı genişler. Bu sayede noktasal yükler alttaki yapıya eşit yayılır. Karonun daha kalın olması alttaki yapının daha iyi korunması anlamına gelir. Mukavemet karoların kalınlığı ile ilişkili olarak artar. Örnek 14mm ile 18mm kalınlıktaki karoda kalınlık %29 artarken, yük dağıtma kapasitesi %65 artar.

2.jpg